Warsztaty Popular Respublica Litteraria na Wydziale Polonistyki UJ

W dniach 20-21 września br. na Wydziale Polonistyki UJ odbył się zorganizowany przez prof. dr. hab. Jakuba Niedźwiedzia i dr. Andrzeja T. Staniszewskiego warsztat w ramach finansowanego z środków UNA EUROPA seed funding projektu Popular Respublica Litteraria. The Circulation of Narratives in Early Modern Europe, w którym Uniwersytet Jagielloński uczestniczy wraz z uczelniami z Berlina, Bolonii, Edynburga, Helsinek i Lowanium.

Projekt ma na celu zbadanie funkcjonowania literatury popularnej i zwyczajów czytelniczych w Europie XV-XVIII wieku oraz wypracować formułę współpracy między zajmującymi się tymi zagadnieniami europejskimi badaczkami i badaczami. Udział w organizowanym w formie stacjonarno-zdalnej warsztacie wziął zespół w składzie: liderka projektu prof. Rita Schlusemann z Freie Universität Berlin, dr Nadzieja Bąkowska i prof. Andrea Ceccherelli z Università di Bologna, prof. Greg Walker z University of Edinburgh, prof. Anu Korhonen i prof. Tuija Laine z Helsingin Yliopisto, prof. Johan Verbeckmoes z Katholieke Universiteit Leuven oraz prof. Niedźwiedź i dr Staniszewski, pomocy organizacyjnej udzielili p. Wojciech Nowak i p. Kamil Walczak, studenci kulturoznawstwa na Wydziale Polonistyki UJ.

Tekst i zdjęcia: materiały organizatorów

Profesor Włodzimierz Wróbel nowym przewodniczącym KKPK

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO