Blog LSE IDEAS Jagiellonian Forum

Blog <span lang="en">LSE IDEAS Jagiellonian Forum</span>

Funkcjonujące na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego centrum badawcze LSE IDEAS CSEEP (Central and South-East Europe Programme) rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii inaugurując działalność bloga naukowego.

Na blogu LSE IDEAS Jagiellonian Forum publikowane będą napisane przez ekspertów artykuły na temat regionu Europy środkowo-wschodniej i południowej i krajów bałtyckich, analizujące bieżące wydarzenia i procesy głównie z perspektywy politologii, stosunków międzynarodowych, relacji transatlantyckich i ekonomii.

W pierwszym tekście dr Przemysław Tacik z Instytutu Studiów Europejskich UJ porusza temat relacji między polskim Trybunałem Konstytucyjnym a prawem europejskim w obliczu integracji europejskiej i niedawnych wydarzeń politycznych.

LSE IDEAS CSEEP jest platformą strategicznej współpracy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego z LSE IDEAS – czołowym międzynarodowym think-tankiem w sferze polityki, strategii i bezpieczeństwa funkcjonującym przy prestiżowej uczelni London School of Economics and Political Science.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum