Naukowcy z UJ w międzynarodowym programie TALENT

W dniach 14-19 listopada 2021 r. naukowcy i nauczyciele z Hiszpanii, Polski, Portugalii, Rumunii i Włoch spotkali się we włoskim Frosinone w ramach programu Erasmus+. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu szkoleniowym, poświęconym tworzeniu programów pracy z uczniami uzdolnionymi.

Gospodarzem i organizatorem spotkania był zespół szkół artystycznych Instituto di Instruzione Superiore Anton Giulio Bragalia. Ekspertem prowadzącym zajęcia była dr Brazzolotto, pedagog, autorka książek poświęconych nauczaniu dzieci z ponadprzeciętnymi zdolnościami. Prowadząca zainspirowała wiele dyskusji, które zostaną uwzględnione we wspólnych działaniach zespołu TALENT w przyszłości. Jednym z efektów pracy zespołów międzynarodowych jest podjęta współpraca badawcza z psychologami z Universitat de Lleida. Uniwersytet Jagielloński reprezentowali dr Krzysztof Piotrowski i dr Katarzyna Barani ze Studium Pedagogicznego UJ, natomiast szkołę partnerską (SP 51 w Krakowie) - Anita Kucharzyk i Magdalena Wrocławiak.

tekst: Studium Pedagogiczne UJ

Kraków nagrodził badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego [ZDJĘCIA]