Wizyta Sekretarz Generalnej Una Europa w Uniwersytecie Jagiellońskim

2 oraz 3 grudnia Uniwersytet Jagielloński odwiedzą przedstawiciele Una Europa: Emily Palmer – Sekretarz Generalna Una Europa, Sophia Karner – specjalistka ds. polityki oraz Mariet Vriens – specjalistka ds. Una Europa. Podczas rozmów obecni będą w formie online prof. Peter Lievens – Prorektor w Uniwersytecie KU Leuven oraz Marta Molino – koordynatorka projektu 1Europe. Goście wezmą udział w spotkaniach z Władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentami, doktorantami i pracownikami zaangażowanymi w działania Una Europa.

Uniwersytety Una Europa realizują liczne inicjatywy i projekty w zakresie wspólnego kształcenia i badań naukowych w niemal wszystkich obszarach nauki, dlatego kluczowymi tematami, które zostaną poruszone podczas spotkań  będą wspólne programy studiów (joint study programmes), kontynuacja Inicjatywy Uniwersytetów Europejskich (European University Initiatives) oraz strategia Una Europa do roku 2030.

Spotkania będą poświęcone również omówieniu projektu Una.Resin, którego celem jest rozwój współpracy i infrastruktury  badawczej. Ponadto dyskutowane będzie  wdrożenie technologii Blockchain, która jest innowacyjnym narzędziem wspierającym wspólne programy studiów.
Wizyta zagranicznych gości będzie okazją do przedstawienia pomysłów na realizację kongresu studenckiego (Una Europa Student Congress), który będzie organizowany przez Uniwersytet Jagielloński w październiku 2022 roku oraz rozwoju think tank’u Una Europa Future UniLab.

Zachęcamy do śledzenia relacji ze spotkań w mediach społecznościowych Una Europa Twitter, LinkedIn, Instagram, Facebook.

Tekst: Izabela Garibaldi

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>