Rektorski Dzień Dziecka w Uniwersytecie Jagiellońskim

Po dwuletniej przerwie na Uniwersytecie Jagiellońskim po raz kolejny odbył się tradycyjny Rektorski Dzień Dziecka, w ramach którego najmłodsi mają możliwość zapoznania się z najstarszą krakowską uczelnią oraz jej historią. Dla małych gości przygotowano interesujące spotkania, gry i warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięły udział trzy grupy dzieci pracowników UJ oraz jedna grupa dzieci z Ukrainy - podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha.

W ramach Rektorskiego Dnia Dziecka zorganizowano dla dzieci dwie gry terenowe:

• „Poszukiwacze skarbów” to zabawa edukacyjna dla dzieci w wieku 6-10 lat, która polega na poszukiwaniu zaginionego skarbu Królowej Jadwigi Andegaweńskiej. Królowa wraz z królem Władysławem Jagiełłą przywitała dzieci u bram najstarszego gmachu uczelni. Gra miała formę warsztatów, w których uczestnicy zajęć mieli możliwość sprawdzić swoją spostrzegawczość, pamięć czy umiejętności artystyczne.
  • „Poszukiwacze wiedzy” to zajęcia przeznaczone dla starszej grupy wiekowej 11-13 lat, podczas których uczestnicy, prowadzeni przez postaci historyczne związane z uniwersytetem, mogli sprawdzić swoje umiejętności poznawcze. Odkryli m.in. co jadali profesorowie, jak przebiegał dzień średniowiecznego żaka i spotkali się z Mikołajem Kopernikiem. W trakcie wykonywania zadań uczestnicy mogli obejrzeć wspaniałe wnętrza najstarszego budynku uczelni, takich jak Libraria, Stuba Communis czy Aula Jagiellońska.
Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum