Program stypendialny dla studentów kierunków priorytetowych

Program Inicjatywy Doskonałości UJ (ID.UJ) oferuje w kolejnym roku akademickim (2022/2023) stypendia dla studentów wszystkich lat I i II stopnia na wydziałach: Chemii; Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki. Najlepsi studenci studiów I stopnia mogą ubiegać się o stypendium w wysokości łącznej 9 tys. zł, natomiast dla studentów I roku studiów II stopnia przewidziano stypendia w wysokości łącznej 13,5 tys. zł.

Najważniejsze zasady programu stypendialnego:

• stypendium będzie wypłacane przez trzy miesiące – od kwietnia do czerwca 2023, w równych ratach,
  • stypendium przyznawane jest studentom następujących kierunków priorytetowych. Pierwszy stopień: zaawansowane materiały i nanotechnologia, fizyka, fizyka dla firm, biofizyka, astronomia, informatyka stosowana, chemia, chemia medyczna, chemia zrównoważonego rozwoju, matematyka, matematyka komputerowa, informatyka, informatyka analityczna. Drugi stopień kształcenia: zaawansowane materiały i nanotechnologia, fizyka, biofizyka, astronomia, informatyka stosowana, informatyka gier komputerowych, chemia, chemia medyczna, Advanced Spectroscopy in Chemistry, ochrona środowiska, matematyka, matematyka komputerowa, informatyka, informatyka analityczna,
  • podstawowym kryterium, służącym do utworzenia listy rankingowej na pierwszym roku studiów (pierwszy i drugi stopień studiów) będzie średnia ważona z ocen uzyskanych w semestrze zimowym z przedmiotów mających rozliczenie semestralne, natomiast dla drugiego roku (pierwszy i drugi stopień studiów) – średnia ważona ocen za poprzedni rok studiów.

Nabór do programu stypendialnego przewidziany jest w marcu 2023 roku i zostanie ogłoszony w odrębnym komunikacie w późniejszym terminie. Regulamin programu stypendialnego zostanie opublikowany na początku roku akademickiego 2022/2023.

Zobacz video galerię
Sukces drużyny UJ w międzynarodowym konkursie matematycznym
CSMiR UJ przystąpiło do międzynarodowej sieci EADI
SOLARIS łączy siły z Cogiteonem i angażuje się w popularyzację nauki