Spotkanie z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego

27 czerwca br. prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec spotkała się z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). Podczas rozmowy, w której uczestniczyli również prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Piotr Jedynak oraz koordynator Zespołu Radców Prawnych mec. Monika Laidler, podpisano list intencyjny o współpracy UJ i CBA w zakresie prowadzenia szkoleń dotyczących zjawiska korupcji.

Na UJ gościli: szef CBA Andrzej Stróżny, dyrektor Delegatury CBA w Krakowie Michał Cichy, dyrektor Delegatury CBA w Katowicach Grzegorz Król, dyrektor Biura Kadr i Szkolenia CBA Mariusz Tomaszewski.

Spotkanie w sali Senackiej w Collegium Novum było okazją do rozmowy na temat wspólnych działań, które mają służyć podniesieniu świadomości na temat zjawiska korupcji oraz kształtowaniu właściwych wzorców zachowań, jak również rozwojowi zawodowemu i wzmacnianiu kompetencji przyszłych absolwentów. Minister Stróżny nie ukrywał, że współpraca z UJ będzie miała charakter szczególny, bowiem najmłodsze obecnie biuro służb specjalnych będzie miało okazję prowadzić szkolenia dla studentów najstarszej uczelni w Polsce.

Prof. Dorota Malec wskazała, że UJ jest zawsze otwarty na współpracę z różnymi partnerami. Z kolei prof. Piotr Jedynak podkreślił, że nasza uczelnia, jako jeden z największych pracodawców w Małopolsce, dba o wszechstronny rozwój kadr i przyszłych pracowników.

W trakcie spotkania istotną sprawą było też omówienie certyfikatów, jakie mieliby otrzymywać uczestnicy po zakończonym szkoleniu.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum