Spotkanie z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego

27 czerwca br. prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec spotkała się z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). Podczas rozmowy, w której uczestniczyli również prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Piotr Jedynak oraz koordynator Zespołu Radców Prawnych mec. Monika Laidler, podpisano list intencyjny o współpracy UJ i CBA w zakresie prowadzenia szkoleń dotyczących zjawiska korupcji.

Na UJ gościli: szef CBA Andrzej Stróżny, dyrektor Delegatury CBA w Krakowie Michał Cichy, dyrektor Delegatury CBA w Katowicach Grzegorz Król, dyrektor Biura Kadr i Szkolenia CBA Mariusz Tomaszewski.

Spotkanie w sali Senackiej w Collegium Novum było okazją do rozmowy na temat wspólnych działań, które mają służyć podniesieniu świadomości na temat zjawiska korupcji oraz kształtowaniu właściwych wzorców zachowań, jak również rozwojowi zawodowemu i wzmacnianiu kompetencji przyszłych absolwentów. Minister Stróżny nie ukrywał, że współpraca z UJ będzie miała charakter szczególny, bowiem najmłodsze obecnie biuro służb specjalnych będzie miało okazję prowadzić szkolenia dla studentów najstarszej uczelni w Polsce.

Prof. Dorota Malec wskazała, że UJ jest zawsze otwarty na współpracę z różnymi partnerami. Z kolei prof. Piotr Jedynak podkreślił, że nasza uczelnia, jako jeden z największych pracodawców w Małopolsce, dba o wszechstronny rozwój kadr i przyszłych pracowników.

W trakcie spotkania istotną sprawą było też omówienie certyfikatów, jakie mieliby otrzymywać uczestnicy po zakończonym szkoleniu.

Sukces drużyny UJ w międzynarodowym konkursie matematycznym
CSMiR UJ przystąpiło do międzynarodowej sieci EADI
SOLARIS łączy siły z Cogiteonem i angażuje się w popularyzację nauki
Podano wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej UJ za lata 2017-2021