Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu Julles Allemand Trophy

Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu <span lang="en">Julles Allemand Trophy</span>

28 czerwca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbył się finał krajowy międzynarodowego konkursu adresowanego do studentów stomatologii, który wygrała Małgorzata Zając, wówczas studentka, a dziś absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.

Dzięki temu Małgorzata Zając będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu, który  odbędzie się w D'Annunzio University of Chieti we Włoszech we wrześniu br.

Odbywający się od 2004 roku Julles Allemand Trophy (JAT) to jedyny konkurs w dziedzinie stomatologii estetycznej, w którym biorą udział studenci uniwersytetów z całego świata. Nagrodą główną w tym konkursie jest 3-miesięczny staż w katedrze Oral Science, Restorative Dentistry Section na Uniwersytecie w Chieti we Włoszech. Konkurs odbywa się na blisko 100 uczelniach w 25 europejskich państwach. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 30 000 studentów, każdego roku zgłasza się do konkursu około 3 500 uczestników.

Studentkę do konkursu przygotowała dr n. med. Teresa Szupiany-Janeczek, adiunkt w Katedrze Stomatologii Zintegrowanej UJ CM, której kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Jolanta Pytko-Polończyk.

zdjęcie dyplomu dla Małgorzaty Zając

Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków
Czy w bardziej zielonych okolicach dzieci uczą się lepiej?
Grant ERC na badanie wpływu sztucznej inteligencji na mobilność miejską