CSMiR UJ przystąpiło do międzynarodowej sieci EADI

Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego (CSMiR UJ) zostało członkiem European Association of Development Research and Training Institutes (EADI) - wiodącej europejskiej sieci w dziedzinie studiów nad rozwojem. Stowarzyszenie z przeszło 100 członkami instytucjonalnymi w ponad 25 krajach organizuje działania i zapewnia platformy dla międzynarodowych sieci oraz wymiany o silnym ukierunkowaniu interdyscyplinarnym.

Flagowymi wydarzeniami EADI są konferencje generalne odbywające się co trzy lata i gromadzące szerszą społeczność badań rozwojowych wokół określonego tematu. Oficjalnymi językami EADI są angielski i francuski. Stowarzyszenie jest finansowane ze składek członkowskich oraz przez Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

EADI jest głównym stowarzyszeniem zawodowym zajmującym się badaniami rozwojowymi i promuje jakość w badaniach i edukacji w badaniach rozwojowych, wymianę istotnych informacji, wzmocnienie odpowiednich sieci wiedzy na poziomie regionalnym i globalnym, a także wpływanie na decydentów krajowych i europejskich w obszarze współpracy rozwojowej.

Cele EADI to generowanie, stymulowanie i wymiana informacji między europejskimi naukowcami i badaczami zajmującymi się kwestiami rozwoju oraz promowanie interdyscyplinarnych studiów na określone tematy i rozwijanie kontaktów z naukowcami z innych regionów świata.

Więcej o European Association of Development Research and Training Institutes można przeczytać na stronie eadi.org.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum