Spotkania Una Europa w Edynburgu

Podczas spotkań, które odbywają się w dniach od 26 do 30 września na Uniwersytecie Edynburskim, zaplanowano szereg sesji poświęconych refleksji oraz uczczenia osiągnięć całej społeczności Una Europa pracującej w projekcie 1Europe oraz Una.Resin. Ponadto zorganizowano oficjalne spotkanie zadedykowane przygotowaniom do nowego projektu Una.Universitas, którego realizacja została wsparta przez Komisję Europejską grantem w wysokości 14,4 mln euro.

Z dumą mówimy o osiągnięciach, które zostały wypracowane w tak krótkim czasie (oficjalne rozpoczęcie projektu 1Europe miało miejsce w styczniu 2019). W ramach Una Europa posiadamy ofertę skierowaną do całej społeczności akademickiej. Kierunki studiów dla studentów i doktorantów: Bachelor in European Studies - BAES, Doctoral Programme in Cultural Heritage - Una-Her Doc. Ponadto posiadamy inicjatywy jak: Seed-Funding, wspierające pracowników akademickich, program Live my Life skierowany do pracowników administracyjnych, natomiast studenci oprócz możliwości zapisania się na kierunki studiów mogą brać udział w inicjatywach jak Student Congress, Una Challenge, Summer School, Micro-Credentials, oraz wiele innych. To tylko kilka z licznych działań Una Europa, które są siłą napędową zmieniającą edukację oraz kształtują prawdziwie zintegrowany uniwersytet przyszłości.

Uniwersytet Jagielloński podczas spotkań w Edynburgu reprezentowany jest przez delegację, która zaangażowana jest w działania Una Europa w grupach: Una Europa Operational leads , Communications leads, Future UniLab, 1Europe Project Steering Committee, Una.Resin Project Steering Committee , Student Board, SSC Cultural Heritage, SSC DSAI, SSC One Health, SSC Sustainability, Una Europa Blockchain, Cluster Doctoral Training, Cluster Legal, Cluster Research Coordination, Cluster Student Administration, Cluster Teaching and Learning, Research Coordination Cluster, Research Infrastructure Cluster, Open Research Cluster, Research Careers and Culture Cluster.

Zachęcamy do zapoznania się z działaniami na oficjalnej stronie: www.una-europa.eu oraz śledzenia Una Europa w mediach społecznościowych: Twitter, Instagram, Facebook, oraz LinkedIn.

Tekst: Dział Współpracy Międzynarodowej UJ

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny