Una Europa świętuje zakończenie projektu 1Europe

Podczas spotkań, które odbywają się w dniach od 15 do 17 listopada w Brukseli oraz Leuven, zaplanowano szereg sesji poświęconych refleksji oraz uczczenia osiągnięć całej społeczności Una Europa pracującej w projekcie 1Europe.

To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania sukcesów 1Europe, ale również pozwoli spojrzeć w przyszłość na rozpoczęcie nowego projektu Una.Futura, którego realizacja została wsparta przez Komisję Europejską grantem w wysokości 14,4 mln euro.

Najważniejsze wydarzenie odbędzie się 15 listopada -  1Europe – ‘Voyage to the University of the Future – 1Europe Closing Event. Podczas tego wydarzenia zaplanowano szereg aktywności, które przeniosą uczestników do Uniwersytetu Przyszłości. Poruszone zostaną między innymi tematy zrównoważonego rozwoju oraz technologii blockchain. Tego dnia zostanie przedstawiony również Think Tank – Future UniLab, którego liderem jest Uniwersytet Jagielloński.

Uniwersytet Jagielloński podczas spotkań w Brukseli oraz Leuven reprezentowany jest przez prof. dr hab. Stanisława Kistryna – Pełnomocnika Rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa oraz delegację, która zaangażowana jest w działania Una Europa w grupach:

Una Europa Operational Leads, Communications Leads, Future UniLab, 1Europe Project Steering Committee, Una.Resin Project Steering Committee, Una.Resin Work Package Coordination,  Student Board, Doctoral Committee, Research Strategy Group, Professional Development Working Group, SSC DSAI, SSC European Studies, SSC Cultural Heritage, SSC One Health, SSC Sustainability, SSC DSAI, Task Force Sustainability and Climate Protection, Cluster, Doctoral Training, Cluster Legal, Cluster Student Administration, Cluster Teaching and Learning, Cluster Mobility, Cluster IT for Education, Pilot Team BASUS.

Zachęcamy do zapoznania się z działaniami na oficjalnej stronie: www.una-europa.eu oraz śledzenia Una Europa w mediach społecznościowych: TwitterInstagramFacebook, oraz LinkedIn.

Tekst: Izabela Garibaldi

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny