Przyznano ELSEVIER Research Impact Leaders Award

Przyznano <span lang="en">ELSEVIER Research Impact Leaders Award</span>

Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny został laureatem ELSEVIER Research Impact Leaders Award w kategorii Medical Sciences. To nagroda dla instytucji badawczych, które swoją działalnością przyczyniają się do zwiększenia rozpoznawalności polskiej nauki na świecie. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w Poznaniu, a nagrodę odebrał rektor UJ prof. Jacek Popiel.

ELSEVIER Research Impact Leaders Awards to część światowej inicjatywy Elsevier, której celem jest wspomaganie badań oraz rozwoju nauki. Nagroda, przyznawana od 2016 roku, jest wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie. Promuje więc wysoką jakość badań naukowych i ich umiędzynarodowienie.

Kapituła oceniająca nominowane uczelnie bierze pod uwagę wzrost liczby publikacji w ostatnich pięciu latach w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, publikacje z udziałem zagranicznych współautorów oraz wskaźnik cytowań w danej dyscyplinie.

W kategorii Medical Sciences nagrodę otrzymał Uniwersytet Jagielloński, a wyróżnienia Gdański Uniwersytet Medyczny i Pomorski Uniwersytet Medyczny.

W pozostałych kategoriach statuetki otrzymali: Uniwersytet Rzeszowski (Agricultural Sciences), Akademia Górniczo-Hutnicza (Engineering and Technologies), Uniwersytet Mikołaja Kopernika (Humanities), Uniwersytet Warszawski (Natural Sciences) i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (Social Sciences).

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu

Naukowiec oraz studenci z UJ stypendystami fundacji Fulbrighta