Sukces futsalistek UJ w Akademickich Mistrzostwach Małopolski

6 stycznia odbył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Małopolski w futsalu kobiet. Wygrała go reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego, która po 2 latach wróciła na najwyższy stopień podium tych zawodów. Co warte podkreślenia, w trakcie całego cyklu gier zespół prowadzony przez Bartłomieja Łukacza i Krzysztofa Mastalerza wygrał wszystkie mecze.

Pierwszy etap rozgrywek (grupowy) drużyna zakończyła na pierwszym miejscu w grupie pokonując zespoły ANS Nowy Sącz, AZS Collegium Medicum oraz AZS Uniwersytet Pedagogiczny.
Aktualności - Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UJ - Uniwersytet Jagielloński

W dniu 6 stycznia na obiektach UEK w Krakowie odbyła się tzw. faza play off. Uniwersytet Jagielloński rozpoczął gry od meczu półfinałowego z gospodarzem turnieju.

Uniwersytet Jagielloński - Uniwersytet Ekonomiczny 3:2
Mecz półfinałowy z Uniwersytetem Ekonomicznym był emocjonującym widowiskiem. Na prowadzenie wyprowadziły nas dwa celne strzały Anny Zapały, dzięki którym wygrywaliśmy 2:0. Kolejną bramkę dołożyła Weronika Smaza i pomimo intensywnej końcówki ze strony dziewczyn z UEK to nasze panie cieszyły się ze zwycięstwa 3:2, czym wywalczyły awans do finału.

Uniwersytet Jagielloński - AWF Kraków 4:2
W wielkim finale o zwycięstwo w całym cyklu rozgrywek nasze dziewczyny stoczyły bój z zawodniczkami AWF Kraków. Po dwukrotnym remisie 1-1 i 2-2, finisz należał do reprezentantek naszego klubu. Do ustalenia końcowego wyniku na 4-2 przyczyniły się gole Zuzy Maronde, Agnieszki Derus, Natalii Nostalik i Aleksandry Hynek.

Gratulujemy drużynie oraz trenerom Bartłomiejowi Łukaczowi i Krzysztofowi Mastalerzowi świetnego rozpoczęcia nowego roku.

Komunikat końcowy: wyniki-futsal-kobiet.pdf (azs.krakow.pl)

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup