Naukowcy z UJ nagrodzeni w konkursie sieci M-ERA.NET 3

Trzy zespoły badawcze z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wnioskujące o finansowanie Narodowego Centrum Nauki, znalazły się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć M-ERA.NET 3. Celem zaproponowanych projektów jest opracowanie opartej o nanomateriały i terapię genową metody leczenia chorób serca, nowatorskich membran anionowymiennych do ogniw paliwowych oraz akumulatorów litowo-metalowych.

Narodowe Centrum Nauki we współpracy z siecią M-ERA.NET 3 ogłosiło konkurs M-ERA.NET 3 Call 2022 na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej oraz niskoemisyjnych technologii energetycznych, a także badań nad materiałami na potrzeby przyszłych technologii produkcji akumulatorów zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu. O finansowanie mogły się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 3 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 2 krajów biorących udział w konkursie.

Jak informuje Narodowe Centrum Nauki, złożonych zostało 289 wniosków badawczych. Finansowanie w wysokości 43,7 mln euro otrzymało 46 projektów, w tym 10 z udziałem naukowców z Polski.

Zwycięskie projekty, w które będą uczestniczyć zespoły badawcze Uniwersytetu Jagiellońskiego:

Roberta Szuchta i Agnieszka Cahn odebrali Nagrodę im. ks. Stanisława Musiała

Zawarto trójstronną umowę ramową na rzecz popularyzacji nauki

<span lang='en'>GlycoSHIELD</span>, czyli rewolucyjne podejście do szybkiej wizualizacji białek i cukrów

GlycoSHIELD, czyli rewolucyjne podejście do szybkiej wizualizacji białek i cukrów

Kolejne granty z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki