Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zawodnicy UJ na podium AMP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

Zawodnicy UJ na podium AMP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

Blisko 400 osób z 43 uczelni rywalizowało od 6 do 8 marca na zakopiańskiej Harendzie podczas rozgrywanych tam Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Medale zdobyli reprezentujący Uniwersytet Jagielloński: Maja Chyla (złoto w slalomie gigancie i srebro w slalomie) oraz Norbert Wróbel (srebro w slalomie gigancie). W klasyfikacji drużynowej mężczyzn UJ zajął drugie miejsce. W rozgrywanych w Szczawnicy zawodach snowboardzistów złoto zdobyła Paulina Pawlikowska.

- W pierwszym przejeździe śnieg był dość miękki, ale jechałam po równej trasie i nie przeszkodziło mi to przesadnie. Jednak trzeba było mieć się cały czas na baczności, żeby noga dolna gdzieś nie odjechała. W drugim już wyszło trochę lodu, a trasa była zasolona, więc jechało się mi się naprawdę dobrze. Niezwykle się cieszę z tego medalu, bo obsada na AMP-ach w tym roku jest bardzo mocna i przyjechałam tu z myślą o tym, żeby dobrze się bawić i powalczyć. Nie spodziewałam się, że zdołam wygrać, ale jest super – powiedziała tuż po starcie zdobywczyni złotego medalu w slalomie gigancie Maja Chyla - studentka UJ, uczestniczka zimowej uniwersjady w Lake Placid i dominatorka cyklu AZS Winter Cup. Obroniła  ona fotel liderki wywalczony w pierwszym przejeździe, uzyskując łączny czas 1:14.9 i wyprzedzając Zofię Zdort (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach) o 0.50 sekundy. Trzecie miejsce ex aequo zajęły studentki AWF Katowice – Aniela Sawicka i Czapska, uzyskując taki sam rezultat (1:16.50).

Wśród mężczyzn drugie miejsce w slalomie gigancie zdobył Norbert Wróbel z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (jego czas łączny to 1:09.86), od którego lepszy, z czasem 1:08.99, okazał się Bartłomiej Sanetra z AWF w Katowicach.

W slalomie kobiet, ubiegłoroczna złota medalistka Maja Chyla po pierwszej serii zajmowała drugie miejsce, tracąc 0.44 sekundy do Anieli Sawickiej (AWF Kraków). W rundzie finałowej, Mai Chyli, mimo ambitnej jazdy, nie udało się odrobić strat do prowadzącej. Tę konkurencję zakończyła na miejscu drugim.

W klasyfikacji drużynowej kobiet zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, a drugie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski. Podium uzupełnił Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Wśród mężczyzn dominowały uczelnie z Małopolski. Równa postawa narciarzy Politechniki Krakowskiej dała im wygraną. Srebrny medal zdobył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a brąz przypadł Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.


Snowboardziści walczyli o medale w Szczawnicy (2-5 marca). Impreza zgromadziła blisko 270 uczestników. Nową akademicką mistrzynią Polski w slalomie została Paulina Pawlikowska (Uniwersytet Jagielloński), która wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Nataszę Piwowarczyk i Małgorzatę Gradzik (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego).

Polecamy również
Wysoka forma sportowa futsalistek AZS UJ
Wysoka forma sportowa futsalistek AZS UJ
Piłkarki oraz trener AZS UJ nominowani w plebiscycie MZPN
Piłkarki oraz trener AZS UJ nominowani w plebiscycie MZPN
Sukces futsalistek UJ w Akademickich Mistrzostwach Małopolski
Sukces futsalistek UJ w Akademickich Mistrzostwach Małopolski
Sportowa rywalizacja w szczytnym celu
Sportowa rywalizacja w szczytnym celu

Widok zawartości stron Widok zawartości stron