Książka Mariusza Krzysztofka o RODO przełożona na język chiński

Książka "GDPR: Personal Data Protection in the European Union" autorstwa dr. hab. Mariusza Krzysztofka została opublikowana w języku chińskim w Chinach. Tłumaczenia z języka angielskiego dokonał prof. Taolue Zhang z Tongji University Law School w Szanghaju. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Commercial Press w Pekinie we współpracy z wydawnictwem Kluwer Law International B.V.

Książka "GDPR: Personal Data Protection in the European Union" jest adresowana do chińskich eksporterów, kancelarii prawnych, uczelni stosujących RODO. Może być użyteczna również w kontekście podobieństw chińskiej ustawy PIPL do RODO.

Dr hab. Mariusz Krzysztofek od lat związany jest z Uniwersytetem Jagiellońskim. Zarówno stopień doktora (2009), jak i doktora habilitowanego nauk prawnych (2017) uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Obecnie w tej jednostce prowadzi, wraz z prof. Arkadiuszem Sobczykiem z Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej UJ, konwersatorium "Autonomia informacyjna jednostki a RODO". Był ponadto wykładowcą w ramach programów ochrony danych osobowych na University of Southern California Law School w Los Angeles, Tongji University Law School w Szanghaju i Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Został powołany w skład zespołu ekspertów Europejskiej Rady Ochrony Danych Osobowych ("List of Individual Experts for the implementation of the European Data Protection Board’s Support Pool of Experts" within "Legal expertise in new technologies"). Jest dyrektorem DPO, Privacy Counsel – EMEA zarządzającym ochroną danych osobowych w firmie globalnej w regionie ponad 50 państw w sektorze FMCG. Autor 6 książek na temat ochrony danych i tajemnicy bankowej.

Książka Mariusza Krzysztofka o RODO przełożona na język chiński
Profesor Włodzimierz Wróbel nowym przewodniczącym KKPK