Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności w Uniwersytecie Jagiellońskim

18 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności. Z tej okazji zorganizowano wydarzenie "Dostępność wartością społeczną". Prof. Jarosław Górniak, prorektor UJ ds. rozwoju, dr hab. Hubert Kaszyński, prof. UJ, koordynator ds. dostępności oraz Ireneusz Białek, dyrektor Centrum Dostępności UJ zaprezentowali wizję rozwoju i wdrażania dostępności w uniwersytecie, jak również wysłuchali uwag i postulatów społeczności akademickiej.

Dostępność jest w Uniwersytecie Jagiellońskim wartością wpisaną do Strategii Rozwoju do roku 2030, lecz za każdą wartością powinny iść konkretne działania i dzisiejsze wydarzenie zapoczątkowało szerszy dialog, jakie działania, w jakim czasie i o jakim charakterze należy podejmować, aby różnorodnym potrzebom członków społeczności akademickiej wychodzić naprzeciw.

Świadomość wagi dostępności to też część kultury organizacji, którą Uniwersytet Jagielloński chce się dzielić z otoczeniem społecznym i biznesowym uczelni oraz rozwijać w tym zakresie współpracę na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Ambasador Sri Lanki odwiedziła Uniwersytet Jagielloński