Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Kanady w Polsce

24 maja gościem Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ była Catherine Godin, nowo powołana ambasador Kanady w Polsce. Po stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego w spotkaniu wzięły udział m.in. prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej oraz dr hab. Dorota Pietrzyk-Reeves, prof. UJ, prodziekan ds. nauki i internacjonalizacji Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Ambasador Kanady towarzyszyła Małgorzata Kuczyńska, specjalistka ds. gospodarczych i politycznych w ambasadzie Kanady w Warszawie. W rozmowach uczestniczyli także pracownicy Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych: dr hab. Łukasz Kamieński, prof. UJ (dyrektor), prof. Anna Reczyńska (kierownik Katedry Studiów Kanadyjskich), dr Marcin Gabryś, dr hab. Marta Kijewska-Trembecka, prof. UJ, dr hab. Magdalena Paluszkiewicz-Misiaczek oraz studentki i przedstawicielki Koła Naukowego Amerykanistyki UJ - Anna Kasperska i Gabriela Kwiatek.

Podczas spotkania poruszono kwestie zainteresowań naukowych i badawczych Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ dotyczących problematyki kanadyjskiej oraz jego bogatych doświadczeń w zakresie współpracy z instytucjami i uczelniami kanadyjskimi. Oficjalnej wizycie towarzyszył okolicznościowy wykład Catherine Godin "Canadian feminist foreign policy engagement", który został wygłoszony w ramach międzynarodowej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej - IX Festiwalu Kultur Kanadyjskich „Kanada: modelowy przykład równości płci?”, który zorganizowało Koło Naukowe Amerykanistyki UJ oraz Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim