KRASP reaguje na wypowiedzi i działania Przemysława Czarnka

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wyraziła stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi i działań ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Zdaniem autorów stanowiska ograniczają one konstytucyjnie gwarantowane wolności prowadzenia badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników. Ponadto, działania te zagrażają autonomii polskich instytucji akademickich, prowadząc do podporządkowania ich interesom politycznym.

"Polskie instytucje akademickie są i muszą pozostać wolne od polityki, być miejscem swobodnej dyskusji, ścierania się poglądów, kształtowania demokratycznych postaw obywatelskich oraz odpowiedzialności za jakość debaty publicznej. Apelujemy do Pana Ministra o zaprzestanie takich wypowiedzi i działań.
Pozostajemy - jak zawsze - gotowi do kontynuowania partnerskiego dialogu w poczuciu odpowiedzialności za Polskę" - czytamy w stanowisku Zgromadzenia Plenarnego KRASP z 1 czerwca br.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM