Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szpital Uniwersytecki ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers

Szpital Uniwersytecki ośrodkiem referencyjnym <span lang="en">Siemens Healthineers</span>

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU) to największy kompleks medyczny w kraju i jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. Ze względu na wykorzystanie najnowocześniejszych technologii medycznych w diagnostyce i terapii szpital stał się ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers, dzięki czemu zarządzający, lekarze i technicy z Polski będą mieli możliwość szkoleń oraz wymiany wiedzy i doświadczeń z krakowskimi ekspertami.

- Szpital Uniwersytecki w Krakowie to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków medycznych w tej części Europy. Każdego roku hospitalizujemy ponad 80 tysięcy pacjentów oraz udzielamy ponad pół miliona porad ambulatoryjnych. Wszystko to dzięki bardzo dobrze dostosowanej infrastrukturze oraz dostępowi do najbardziej zaawansowanych technologii medycznych. Wiele z wdrożonych w szpitalu rozwiązań, stosowanych w najlepszych europejskich i światowych klinikach, jest unikalnych w skali kraju. Dysponujemy systemem zintegrowanych sal operacyjnych, zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu chirurgii, posiadamy nawet aparat do tomoterapii czy CyberKnife. Ale sercem Szpitala Uniwersyteckiego są przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą, a jest to wysoko wykwalifikowany, doskonale wykształcony i doświadczony zespół specjalistów - podkreśla dyrektor lecznicy Marcin Jędrychowski.

Umowa Siemens Healthineers i SU przewiduje szkolenia dla środowiska medycznego, demonstracje sprzętu i wymianę doświadczeń pomiędzy lekarzami, technikami i zarządzającymi ośrodkami medycznymi z praktykami, czyli użytkownikami szpitalnego sprzętu. Dzięki umowie referencyjnej lekarze będą mogli wizytować ośrodek, aby móc zobaczyć zainstalowaną w nim aparaturę i poznać wszystkie możliwości kliniczne. Zakłada się, że pierwsze wizyty referencyjne odbędą się jeszcze w tym roku.

- Szpital Uniwersytecki to doskonale wyposażony ośrodek wielospecjalistyczny zapewniający pacjentom najwyższej jakości opiekę i dostęp do najnowocześniejszych technologii medycznych. Siemens Healthineers jest partnerem technologicznym szpitala już od wielu lat, dostarczając rozwiązania diagnostyczne zarówno w warstwie sprzętowej, jak i oprogramowania. Mam ogromną przyjemność ogłosić, że rozpoczął się kolejny etap naszej współpracy. Szpital Uniwersytecki w Krakowie stał się ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers - mówi Joanna Miłachowska, prezes Zarządu Siemens Healthineers.

W nowej siedzibie znajduje się kilkadziesiąt aparatów do diagnostyki obrazowej Siemens Healthineers: tomografy komputerowe, rezonanse magnetyczne, angiografy i kilkanaście aparatów rtg, w tym 12 urządzeń mobilnych. - To bardzo zaawansowany technologicznie sprzęt, w dużej mierze wspierany algorytmami sztucznej inteligencji, zapewniający szybkie, komfortowe i bardzo precyzyjne badania. Dla przykładu, jeden z zainstalowanych tomografów komputerowych z zespołem funkcji myExam Companion w intuicyjny sposób prowadzi techników przez wszystkie badania i pomaga dopasować kluczowe parametry do poszczególnych pacjentów - mówi Marek Witulski, dyrektor branż Diagnostic Imaging i Advanced Therapies w Siemens Healthineers.

Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, którego początki sięgają 1788 roku, oddana do użytku w 2019 roku to miejsce, w którym wielowiekowe doświadczenie łączy się z medycyną XXI wieku i najnowszą technologią. Kompleks medyczny tworzy 13 budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 hektarów. W szpitalu udzielane są zarówno ambulatoryjne, jak i stacjonarne wysokospecjalistyczne świadczenia opieki zdrowotnej w ramach specjalności reprezentowanych przez 25 oddziałów klinicznych, 13 zakładów i 62 poradnie.

Polecamy również
Kompleksowo leczą otyłość i mają potwierdzający to certyfikat

Kompleksowo leczą otyłość i mają potwierdzający to certyfikat

Opowieść o królowej polskich rzek nagrodzona przez Bibliotekę Kraków

Opowieść o królowej polskich rzek nagrodzona przez Bibliotekę Kraków

Na UJ powstała aplikacja, która pomaga wskazać najważniejszych interesariuszy

Na UJ powstała aplikacja, która pomaga wskazać najważniejszych interesariuszy

Université PSL dołącza to sieci The Guild

Université PSL dołącza to sieci The Guild

Widok zawartości stron Widok zawartości stron