Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kompleksowo leczą otyłość i mają potwierdzający to certyfikat

Kompleksowo leczą otyłość i mają potwierdzający to certyfikat

Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) poinformował, że Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Stanów Nagłych i działające przy nim Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości otrzymały certyfikat Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości za leczenie pacjentów bariatrycznych. To jedyny tego typu ośrodek w południowej Polsce oferujący pełnoprofilową diagnostykę i opiekę.

Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości zostało powołane 1 września 2020 roku. Jednostka, którą od początku kieruje prof. Piotr Major, oferuje świadczenia obejmujące kwalifikację do zabiegu, przygotowanie i diagnostykę przedoperacyjną, edukację, hospitalizację i leczenie chirurgiczne technikami minimalnie inwazyjnymi. Całość świadczeń jest dostępna dla pacjenta w jednym ośrodku, a samo leczenie ma charakter skoordynowany.

Opieka w Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości jest w pełni zgodna z krajowymi i międzynarodowymi standardami opieki bariatrycznej. Ośrodek realizuje również nowoczesną opiekę okołooperacyjna (protokół ERAS). Model działania ośrodka jest spójny z planowanym do wdrożenia programem Kompleksowej Opieki Specjalistycznej nad Pacjentem Bariatrycznym (KOS-BAR). Sprawne działanie jednostki jest możliwe dzięki zaangażowaniu personelu: zespołu lekarzy, pielęgniarek bariatrycznych, dietetyków, psychologów oraz możliwości sprzętowych i zaplecza diagnostycznego SU. Nad całym procesem leczenia czuwa zespół koordynatorów medycznych i administracyjnych.

Główne osiągnięcia zespołu w zakresie chirurgii bariatrycznej i metabolicznej to m.in. blisko 2 tys. zoperowanych chorych, ok. 1000 realizowanych porad ambulatoryjnych rocznie, liczne publikacje naukowe o tematyce chirurgii bariatrycznej i metabolicznej oraz realizacja 6 grantów badawczych finansowanych ze źródeł zewnętrznych (Narodowe Centrum Nauki oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji). Pracownicy Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości biorą aktywny udział w tworzeniu "Standardów Opieki Bariatrycznej", "Rekomendacji w zakresie Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej", a także w działaniach edukacyjnych dla Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych (CHLO).

Polecamy również
Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum

UJ w najnowszym <span lang="en">QS World University Rankings by Subject 2024</span>

UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

Widok zawartości stron Widok zawartości stron