Uniwersytet Jagielloński zadba o dostępność uczelni dla osób z niepełnosprawnościami

25 stycznia w Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Członkowie i członkinie komisji, reprezentujące jednostki wsparcia edukacyjnego z całej Polski, jednogłośnie zaakceptowali memorandum w sprawie określenia i przyjęcia celów strategicznych dla zapewniania dostępności szkolnictwa wyższego w Polsce na lata 2024-2028.

Przewodnicząca komisji Anna Rutz wręczyła memorandum rektorowi UJ i wiceprzewodniczącemu KRASP prof. Jackowi Popielowi z prośbą o rozważenie i wsparcie tych postulatów przez Prezydium Konferencji Rektorów.

Dokument zostanie również przesłany do ministra nauki Dariusza Wieczorka, ministry ds. równości Katarzyny Kotuli oraz pełnomocnika rządu ds. osób z niepełnosprawnośćiami Łukasza Krasonia.

W spotkaniu komisji udział wzięli również prorektor UJ ds. rozwoju prof. Jarosław Górniak, koordynator ds. dostępności w UJ prof. Hubert Kaszyński oraz dyrektor Centrum Dostępności UJ Ireneusz Białek.

Zastępczyni dyrektora CD ds. studenckich Magdalena Ziemnicka zaprezentowała dane istotne dla postulatu standaryzacji systemu wsparcia szkolnictwa wyższego w Polsce, a zastępczyni dyrektora CD ds. procesów dostępności Katarzyna Duraj-Per zarys zmian koniecznych do stabilnego i projakościowego finansowania tego systemu.

Dziś członkowie i członkinie komisji kontynuują pracę w Auditorium Maximum UJ.

Dr Jolanta Ryniak nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychoterapii uzależnień

Prace badawcze nad magazynowaniem energii elektrycznej muszą być kontynuowane

Naukowcy UJ laureatami konkursów MAESTRO 15 i SONATA BIS 13

List ministra nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej