Konkurs Coimbra Group 3-Minute-Thesis UJ rozpoczęty

1 lutego 2024 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się pierwsza faza uczelnianego etapu konkursu Coimbra Group 3-Minute-Thesis, w trakcie którego doktoranci uczelni członkowskich sieci Coimbra Group przedstawiają swoją pracę badawczą podczas 3-minutowej prezentacji w języku angielskim.

Po oficjanym otwarciu konkursu przez prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotę Malec, 23 uczestników zaprezentowało tematykę swoich badań, z czego 10 zakwalifikowało się do finału na poziomie uniwersyteckim.

Konkurs Coimbra Group 3-Minute-Thesis (3MT) organizowany jest na Uniwersytecie Jagiellońskim po raz czwarty. Uczestnictwo w konkursie polega on na zaprezentowaniu przez doktoranta przed Jury i publicznością trzyminutowej prezentacji na temat swojej pracy badawczej, z użyciem tylko jednego slajdu. Praca ta stanowi część planu badawczego kandydata realizowanego podczas studiów doktoranckich lub w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się na Uniwersytecie Jagiellońskim, natomiast drugi na poziomie sieci Coimbra Group.

Pierwszy etap składa się z kolei z dwóch faz: eliminacji, podczas których Jury w składzie władz UJ, dyrektorów Szkół Doktorskich, przedstawicieli Towarzystwa Doktorantów i Jagiellońskiego Centrum Językowego wybiera 10 finalistów oraz finału Konkursu w UJ, w ramach którego ogłoszeni zostają zwycięzcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Otrzymują oni szansę wzięcia udziału w miesięcznym stażu badawczym w jednym z uniwersytetów partnerskich CG.

Zdobywca pierwszego miejsca w finale UJ zostanie również zgłoszony do drugiego etapu (finał w sieci Coimbra Group), gdzie będzie rywalizować z kolegami z uczelni partnerskich CG. Zwycięzca tego ostatecznego etapu otrzyma nagrodę finansową.

Finał etapu UJ odbędzie się 7 marca. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość śledzenia transmisji online z tego wydarzenia na kanale YouTube. Finał w sieci Coimbra Group będzie miał miejsce w tym roku w Uniwersytecie w Turku z początkiem czerwca.  Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na jego oficjalnej stronie.

Dr Jolanta Ryniak nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychoterapii uzależnień

Prace badawcze nad magazynowaniem energii elektrycznej muszą być kontynuowane

Naukowcy UJ laureatami konkursów MAESTRO 15 i SONATA BIS 13

List ministra nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej