Nowoczesne aparaty USG dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Dzięki aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Porsche Centrum Kraków udało się zasilić bazę sprzętową Szpitala Uniwersyteckiego. Licytujący okazali się tak hojni, że podwojono pierwotnie zakładaną kwotę, co pozwoliło na zakup nie jednego, a dwóch super nowoczesnych aparatów USG.

"Brakuje nam słów, by wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tego jakże szczytnego celu. Przekazane przez Państwa aparaty, będą służyły setkom pacjentów, a jak wiadomo nowoczesny sprzęt to jeszcze lepsza diagnostyka i najwyższy poziom świadczonych usług. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że dzięki takim inicjatywom jak event Porsche Centrum Kraków możemy gwarantować pacjentom wszystko, co najlepsze" - poinformował Szpital Uniwersytecki.

Oba aparaty USG już rozpoczęły swą pracę - jeden w Oddziale Klinicznym Położnictwa i Perinatologii, a drugi w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

W uroczystym przekazaniu urządzeń udział wzięli: Paweł Kus, prezes Porsche Centrum Kraków, Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego oraz profesorowie Aleksander Konturek i Hubert Huras, kierownicy oddziałów, na które trafił nowoczesny sprzęt. W wydarzeniu uczestniczyła również Miss World 2022 Karolina Bielawska.

Dr Jolanta Ryniak nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychoterapii uzależnień

Prace badawcze nad magazynowaniem energii elektrycznej muszą być kontynuowane

Naukowcy UJ laureatami konkursów MAESTRO 15 i SONATA BIS 13

List ministra nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej