Prof. Leszek Sosnowski przewodniczącym Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego

Podczas styczniowego zebrania Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego dokonano wyboru nowego przewodniczącego tej organizacji. Został nim prodziekan ds. dydaktycznych Wydziału Filozoficznego UJ prof. Leszek Sosnowski, który będzie kierował pracami oddziału przez najbliższe cztery lata.

Prof. Leszek Sosnowski prowadzi działalność naukową i dydaktyczną w Zakładzie Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest  kierownikiem projektu badawczego „Cyfrowe Archiwum Romana Ingardena”, założycielem i redaktorem naczelnym kwartalnika filozoficzno-estetycznego "The Polish Journal of Aesthetics", a także współautorem "Słownika pojęć filozoficznych Romana Ingardena" (2001).

Działające współcześnie Polskie Towarzystwo Filozoficzne łączy w sobie tradycje kilku towarzystw naukowych. Wywodzi się przede wszystkim od powołanego do życia 12 lutego 1904 roku we Lwowie Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, które skupiało w swych szeregach członków ze wszystkich stron kraju będącego wtedy pod zaborami. Dłuższą jeszcze historią poszczycić się mogło Towarzystwo Filozoficzne w Krakowie, które choć formalnie powstało w 1909 roku, miało swoją faktyczną poprzedniczkę w działającej od 1898 roku Sekcji Filozoficzno-Przyrodniczej Towarzystwa Przyrodników w Krakowie.

Dr Jolanta Ryniak nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychoterapii uzależnień

Prace badawcze nad magazynowaniem energii elektrycznej muszą być kontynuowane

Naukowcy UJ laureatami konkursów MAESTRO 15 i SONATA BIS 13

List ministra nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej