Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Student Uniwersytetu Jagiellońskiego wyróżniony w konkursie INTERSTUDENT 2024

Student Uniwersytetu Jagiellońskiego wyróżniony w konkursie INTERSTUDENT 2024

Pochodzący z Kolumbii Esteban Ortiz Escobar, student kierunku International Relations and Area Studies (IRAS) oferowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, został jednym z laureatów 14. edycji konkursu INTERSTUDENT. Nagrodę przyznano mu w trakcie organizowanej w tym roku przez Politechnikę Poznańską konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce” za wyjątkowe osiągnięcia w działalności charytatywnej.

Konkurs organizowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” w ramach programu „Study in Poland”, realizowanego wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), od czternastu lat służy wyłonieniu najlepszych, najbardziej zaangażowanych zagranicznych studentów kształcących się na polskich uczelniach. Kapituła wskazuje laureatów spośród cudzoziemców studiujących na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach prowadzonych w języku polskim i/lub w języku obcym, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje mosty między kulturami.

„Esteban jest łowcą nagród i stypendiów, a sukcesy zaczął osiągać od pierwszego roku studiów, a właściwie już od rozmowy rekrutacyjnej. Dwa razy dostał stypendium dla najlepszych studentów studiów I stopnia na kierunku International Relations and Area Studies. Ale to mu nie wystarcza – wiele czasu poświęca działalności charytatywnej. Przygotowuje posiłki dla potrzebujących, pomaga w domu dziecka, udziela się w Czerwonym Krzyżu i innych fundacjach dobroczynnych. A poza tym – jest powszechnie lubiany. Wykładowcy cenią jego znakomite przygotowanie do zajęć, koledzy doceniają to, że zawsze jest gotowy do pomocy” – można przeczytać na stronie konkursu.

– Podjęcie studiów za granicą, a szczególnie w Europie, by zwiększyć moje szanse na sukces i jak najpełniej doświadczyć bogactwa świata, od zawsze było moją aspiracją. Dlatego też zacząłem rozglądać się za miejscem o najwyższych standardach nauczania, w którym mógłbym zrealizować swój cel. Po wnikliwej analizie doszedłem do wniosku, że takie miejsce mogę znaleźć właśnie w Polsce. Po przejrzeniu szeregu rankingów najlepszych uczelni w Polsce okazało się, że czołowe miejsce zajmuje w nich Uniwersytet Jagielloński. Poszukując więcej informacji na jego temat, zapoznałem się jego wielowiekową historią, nazwiskami najważniejszych absolwentów, a także prestiżem i rozpoznawalnością w kręgach akademickich. Poczułem się zmotywowany – chciałem być częścią tego miejsca. Od tego czasu minęły dwa lata i mogę śmiało powiedzieć, że była to jedna z najlepszych decyzji, jakie zdarzyło mi się podjąć. Na pewno zrobiłbym to jeszcze raz i polecam każdemu, kto ma taką możliwość, aby z niej skorzystał – mówi Esteban Ortiz Escobar.

– Kocham Uniwersytet: dzięki niemu poznałem wspaniałych ludzi, otrzymałem wykształcenie w dziedzinie, która stała się moją pasją, zyskałem możliwość podróżowania do miejsc i wzięcia udziału w wydarzeniach, o których nawet nie marzyłem w innym okresie życia. Jestem za to bardzo wdzięczny. Do tego sam Kraków stanowił doskonałe tło dla mojej przygody. Życie w tym mieście jest niespieszne i spokojne, bardzo doceniam też przyrodę i architekturę. Jeśli chodzi o moje plany, to chciałbym kontynuować studia w obszarze polityki publicznej lub studiów nad rozwojem, ponieważ moim zamiarem jest odciśnięcie pozytywnego śladu w mojej ojczyźnie, Kolumbii, a nawet całej Ameryce. Jednak cokolwiek przyniesie przyszłość, zawsze będę ciepło wspominał czas, jaki tu spędziłem i, jak to się u nas mówi, „que me quiten lo bailao!” – dodaje laureat.

 

Zdjęcia: Anita Kot

Polecamy również
Dr hab. Adam Kanigowski z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

Dr hab. Adam Kanigowski z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

Uznany urolog z najwyższym odznaczeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uznany urolog z najwyższym odznaczeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesor Wojciech Gawlik z Nagrodą Komitetu Fizyki PAN

Profesor Wojciech Gawlik z Nagrodą Komitetu Fizyki PAN

Nagroda im. Franka Wilczka za badania nad kryształami czasowymi

Nagroda im. Franka Wilczka za badania nad kryształami czasowymi

Widok zawartości stron Widok zawartości stron