Nowa odsłona Portalu Czasopism Naukowych

ejournals – Portal Czasopism Naukowych Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego to nowoczesna platforma służąca do publikowania online, prezentacji i rozpowszechniania treści czasopism naukowych z różnych dyscyplin. Obecnie z ejournals współpracuje ponad 110 czasopism naukowych wydawanych przez 25 instytucji. Rocznie notowanych jest ok. 4,5-5 milionów pobrań plików. Czasopisma obecne na portalu są indeksowane w katalogach, bibliografiach, wyszukiwarkach i uznanych naukowych bazach danych (w tym Web of Science, Elsevier, ERIH PLUS, Ebsco, DOAJ, Proquest, CEEOL, Atla, Pubmed, CABI i in.).

ejournals to nie tylko platforma służąca do publikowana online, ale również doświadczony zespół Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oferujący wsparcie dla redakcji w zakresie prowadzenia i rozwoju czasopism naukowych.

W ciągu ostatnich kilku lat głównym priorytetem specjalistów z WUJ w zakresie zarządzania informacją naukową było budowanie automatyzacji działań, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz wspieranie różnych redakcji w usprawnieniu ich działań zgodnie z międzynarodowymi standardami i indywidualnymi potrzebami.

Efektem prac jest nowe ejournals, które jest autorską aplikacją dostosowaną do potrzeb redakcji. Nowa wersja platformy to nie tylko odświeżony nowoczesny i intuicyjny interfejs użytkownika, ale także nowoczesne narzędzie do publikowania online.

Usługi zespołu PCN skierowane są do redakcji i instytucji, które chcą publikować czasopisma naukowe bez potrzeby posiadania własnej infrastruktury technicznej czy wiedzy z zakresu zarządzania informacją naukową oraz dla tych, którzy chcą zwiększyć zasięg swoich publikacji i dotrzeć do szerszej grupy czytelników. Pracownicy WUJ są profesjonalistami w dziedzinie informacji naukowej i publikowania treści naukowych. Zapewniają wysoką jakość i dbają o każdy szczegół tak, aby partnerzy platformy byli zadowoleni z otrzymanych usług. Platforma dostępna jest w wersji polskiej i angielskiej.

Zapraszamy redakcje czasopism do zapoznania się z nową wersją portalu pod adresem ejournals.eu i dołączenia do grona jego partnerów. Kontakt ws. dodatkowych informacji ejournals@wuj.pl.

Prof. Halina Kurek uhonorowana medalem Plus ratio quam vis

UJ aktywnie uczestniczy w budowaniu wspólnej przyszłości europejskich uczelni

Szpital Uniwersytecki planuje rozwijać chirurgię robotyczną

Fizyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem <span lang='en'>ERC Advanced Grant</span>