Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Student UJ zwyciężył w Konkursie dla Młodych Dziennikarzy

Michael Łyczek, student politologii i europeistyki na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem głównej nagrody w 3. edycji Konkursu dla Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Jurorzy przyznali mu pierwsze miejsce w kategorii "Debiut Publicystyczny Roku 2012" za dwa teksty - Amerykański sen po polsku i Boski komputer - opublikowane w Stylowym Magazynie Studenckim "SMS".

Laureat odebrał nagrodę z rąk prof. Walerego Pisarka w krakowskim Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką". W uzasadnieniu jurorzy podkreślili, że artykuły Michaela Łyczka cechują się wysokimi walorami dziennikarskimi i rzetelnością w połączeniu ze świeżością spojrzenia.

Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII oraz Koło Młodych Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Patronem nagrody jest zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej UPJPII, człowiek o niepospolitych zdolnościach i wielkim sercu, wspaniały przyjaciel i świetny kolega.

Data opublikowania: 08.03.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały

Widok zawartości stron Widok zawartości stron