Remis po raz drugi

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego na międzynarodowym turnieju piłkarskim STUDENTEURO 2010 rozegrała wczoraj drugi mecz w swojej grupie eliminacyjnej. Tym razem przeciwnikiem był zespól Donieckiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego. Spotkanie było klasycznym przykładem antyfutbolu. Brutalna walka na boisku zaowocowała czerwonymi kartkami już po pierwszym kwadransie meczu. Obie drużyny straciły po jednym zawodniku. Uspokoiło to grę tylko na pewien czas, po faulu w 30 minucie kolejny zawodnik naszej drużyny otrzymał czerwona kartkę. Chwilę później straciliśmy bramkę i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1: 0 na korzyść ukraińskich rywali. W przerwie nasz zespół odbudował morale i mimo osłabienia toczył wyrównaną walkę w drugiej połowie. W miarę upływu czasu coraz silniej ujawniało się zmęczenie zawodników obu zespołów, co w połączeniu z nierównym boiskiem generowało zaskakujące zwroty akcji. Mecz zakończył się chaotyczną walką pod ukraińską bramką, która zaowocowała wyrównującym golem dla reprezentacji naszej Uczelni, dzięki czemu nasi futboliści szczęśliwie zremisowali.

Drugi wczorajszy mecz w naszej grupie eliminacyjnej zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu Donieckiego Uniwersytetu Prawa nad drużyną Uniwersytetu Wrocławskiego 3 : 0.

Dziś nasi piłkarze zmierzą się z tym groźnym rywalem. Życzymy im powodzenia i oczekujemy pięknego futbolu, a nie chaotycznej, brutalnej kopaniny.