Porozumienie o współpracy między UJ a V LO

Uniwersytet Jagielloński 28 września 2010 podpisał porozumienie o stałej współpracy z V Liceum Ogólnokształcącym im. A. Witkowskiego w Krakowie. Instytut Matematyki UJ zorganizuje dla szczególnie uzdolnionych matematycznie uczniów pierwszych i drugich klas dodatkowe lekcje matematyki. Od następnego roku akademickiego nauczanie matematyki obejmie również uczniów trzecich klas. Zajęcia będą prowadzone przez akademickich nauczycieli na III Kampusie UJ.

W imieniu UJ porozumienie podpisali Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki, prof. dr hab. Roman Srzednicki i Dyrektor Instytutu Matematyki, dr hab. Armen Edigarian, ze strony V Liceum porozumienie podpisał Dyrektor Stanisław Pietras.

Porozumienie wpisuje się w bardzo istotną w ostatnich latach promocję kierunków ścisłych.

Data opublikowania: 28.09.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki