Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Czwarty rok akademicki w Akademii 30+

Czwarty już rok akademicki w Akademii 30+ zainaugurował, 9 października, wykład pt. Psychiatrzy - gatunek ginący? wygłoszony przez prof. Jacka Bombę, kierownika Kliniki Psychiatrii Dzieci CM UJ.

Akademia 30+ powstała z inicjatywy Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Gdańskiej Fundacji Rozwoju im. A. Mysiora. Projekt skierowany do osób, które pragną pogłębiać i zdobywać wiedzę z różnorodnych dziedzin.

Akademia jest propozycją wymarzoną dla osób czynnych zawodowo. Stwarza idealne warunki na połączenie codziennych obowiązków z realizacją intelektualnych i kulturalnych ambicji. Pozwala odkrywać świat w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach. Wykładowcy Akademii 30+ to obdarzeni wyjątkowym talentem i charyzmą specjaliści z wielu różnych dziedzin wiedzy (od filmoznawstwa przez psychologię aż po genetykę).
Słuchacz Akademii sam będzie decydować, w których zajęciach chce wziąć udział. Każdy z uczestników, który zbierze co najmniej sześć kart indeksu otrzyma dyplom na koniec roku akademickiego. Koszt uczestnictwa w każdych zajęciach to 20 zł.

W tym roku zaproszenia do wykładów przyjęli prof. Jerzy Aleksandrowicz, który szczegółowo omówi zaburzenia nerwicowe i ich psychoterapię oraz prof. Tomasz Grodzicki, dziekan Wydziału Lekarskiego CM UJ. Wygłosi on wykład: Czy możliwa jest profilaktyka następstw starzenia? Miłośnikom orientu i historii sztuki polecamy wykłady ks. prof. Krzysztofa Kościelniaka wybitnego orientalisty i znawcy historii religii i dziejów kościołów orientalnych oraz historyka sztuki: dr Rafała Quirini- Popławskiego, specjalizującego się m.in. w średniowiecznej sztuce śródziemnomorskiej, sztuce Basenu Morza Czarnego oraz sztuce sakralnej dawnych ziem ruskich. Nie znamy jeszcze dokładnych godzin i tematów realizowanych przez nich spotkań, jednakże potwierdzili już oni swoją obecność. Nasze spotkania uświetnią też dr Tomasz Graff, temat wykładu: Wrogowie Chrystusa i Królestwa Polskiego w dziełach Jana Długosza oraz mgr Mariusz Wiśniewski, który przybliży nam problemy międzykulturowe, jakie napotykamy podczas współpracy biznesowej. W ramach zajęć interaktywnych proponujemy spotkanie z kulturą żydowską w formie warsztatów: Święta żydowskie i podstawy judaizmu, które odbędą się 20 listopada na krakowskim Kazimierzu w Muzeum Galicja.

W nadchodzącym roku nie zabraknie oczywiście muzyki!! W świat dźwięków, instrumentów strunowych i dętych wprowadzi nas prof. Joanna Wiśnios realizując cykl wykładów z instrumentoznawstwa i muzykoterapii. Swój udział w spotkaniach potwierdził także prof. Piotr Sutt, spełniając jednocześnie wielokrotnie wyrażane przez Państwa życzenie. Cykl muzyczny zakończymy koncertem fortepianowym, który specjalnie dla uczestników Akademii zgodził się zagrać niezwykle utalentowany młody pianista - Marcin Koziak, tegoroczny uczestnik Konkursu Chopinowskiego.

Wykłady będą odbywać się w sobotnie przedpołudnia w godz. 10:00-11:30.
Koszt zajęć pozostał niezmienny i wynosi 20 zł za spotkanie.


Osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w zajęciach Akademii 30+, a są zainteresowane uczestnictwem w niej, proszone są o wypełnienie formularza dostępnego na stronie Akademii: [link do formularza].

Zapisy do Akademii 30+ przyjmowane są przez cały rok.

Więcej na stronie: www.fundacja.uj.pl

Data opublikowania: 11.10.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki

Widok zawartości stron Widok zawartości stron