Najciekawsze projekty naukowe UJ w jednym wydawnictwie, czyli „Co badają uniwersyteccy naukowcy?"

CITTRU przygotowuje publikację, w której znajdzie się kilkadziesiąt najciekawszych projektów badawczych, prezentujących potencjał naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opisane one będą w ten sposób, aby łatwo można było z nich skorzystać w kontaktach z mediami, prezentacjach oraz innych działaniach skierowanych do rożnych odbiorców, którzy nie są specjalistami w danej dziedzinie.

W Radzie Wydawniczej, która czuwać będzie nad publikacją, zasiądą Prof. dr hab. Karol Musioł, Rektor UJ oraz Edwin Bendyk, redaktor naukowy tygodnika „Polityka".

JEŚLI CHCESZ:

• wypromować własne osiągnięcia naukowe,
  • zyskać ciekawy tekst promujący Twoje badania,
  • otrzymać własny egzemplarz publikacji (oznaczonej numerem ISBN) na potrzeby działań promocyjnych zespołu,
  • dysponować wersją elektroniczną z prezentacją Twojego projektu, którą możesz opublikować w internecie,
  • dotrzeć do firm i instytucji, które mogą być zainteresowane współpracą oraz innych placówek badawczych,

wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij drogą elektroniczną na adres do 17 grudnia 2010 roku.

CITTRU oczekuje projektów, które można opisać w ciekawy i zrozumiały dla laika sposób. Niezależnie od tego, czy jest to innowacyjna metoda leczenia, niebieski laser, badania języka internetu, komputerowe symulacje, rekonstrukcja romańskiego grodu, badania nastrojów społecznych czy wzór na obliczenie prawdopodobieństwa istnienia życia w naszej galaktyce.

Każde zgłoszenie będzie podlegać weryfikacji, a w publikacji znajdą się wyłącznie najciekawsze projekty. Na podstawie treści zawartych w formularzu zostaną przygotowane teksty popularnonaukowe, których zawartość merytoryczna będzie konsultowana z zespołami.

Wydanie publikacji planowane jest na październik 2011 roku. Publikacja trafi do instytucji związanych z biznesem, mediów, administracji państwowej i regionalnej, innych uczelni wyższych i przedsiębiorców. Swoje egzemplarze dostaną także wydziały oraz zespoły, których projekty zostaną w niej zamieszczone.

Wszystkie informacje na stronie CITTRU

Data opublikowania: 18.10.2010