Humaniści w biznesie - zbliżają się Dni Przedsiebiorczości UJ

16, 17 i 18 listopada Uniwersytet Jagielloński organizuje szóstą już edycję Dni Przedsiębiorczości UJ, w tym roku pod hasłem "Humaniści w biznesie". Spróbujemy w ich trakcie pokazać, że wykształcenie filozoficzne, polonistyczne lub historyczne to nie przeszkoda, ale szansa na zrobienie biznesowej kariery. Pomogą nam w tym słynni przedsiębiorcy - absolwenci kierunków humanistycznych: Piotr Wilam (Onet.pl, Merlin.pl) oraz Tadeusz Winkowski (drukarnie QuadWinkowski). Koordynatorem przedsięwzięcia jest CITTRU przy współpracy Wszechnicy UJ oraz Neolution. Patronat honorowy objął prof. Karol Musioł, Rektor UJ.

Absolwenci polonistyki, filozofii czy socjologii w powszechnej opinii uważani są za mniej poszukiwanych na rynku pracy. Tymczasem headhunterzy przekonują, że sukces zawodowy to nie tylko wykształcenie ale również indywidualne predyspozycje i determinacja do osiągnięcia założonych celów. Poza tym istnieje jeszcze własny biznes – możliwość realizacji osobistych pasji i ambicji zawodowych w swojej firmie. Polscy biznesmeni – humaniści są tego najlepszym dowodem.

W myśl powiedzenia „słowa uczą przykłady pociągają" do udziału w dwóch spotkaniach zatytułowanych „Biznesowa kawa z humanistyczną pianką" zaproszeni zostali przedsiębiorcy – humaniści: Tadeusz Winkowski (współtwórca QuadWinkowski) i Piotr Wilam (współtwórca Onet.pl), którzy opowiedzą o swojej drodze do sukcesu i odpowiedzą na pytania uczestników. Spotkania zostaną zorganizowane w nieco odmiennej od dotychczasowej formie. Zamiast wykładu w sali konferencyjnej studenci będą mogli posłuchać i swobodniej porozmawiać z gośćmi w krakowskiej Cafe Gazeta (ul. Bracka 14). Każde spotkanie poprowadzi dziennikarz – ekspert biznesowy.

W programie Dni Przedsiębiorczości 2010 zaplanowany został również cykl szkoleń aktywizujących twórcze myślenie, pobudzających potencjał przyszłych biznesmenów i uczących przydatnych metod prezentacji i sprzedaży.

Informacja/rejestracja: www.cittru.uj.edu.pl

Dni Przedsiębiorczości są jednym z działań wspólnie realizowanego przez wspomniane instytucje projektu „Szkoła Przedsiębiorczości UJ – Innowacje i biznes".

Dni Przedsiębiorczości UJ to cykliczna impreza mająca na celu promowanie innowacyjnej przedsiębiorczości wśród studentów, absolwentów uczelni krakowskich. Dotychczas zorganizowane edycje wydarzenia obejmowały konferencje, szereg wykładów i warsztatów odnoszących się do takiej tematyki jak m.in.: biznes oparty na naukowych pasjach, innowacyjne rozwiązania w zarządzaniu, marketingu, negocjacje, konkurencja, finansowanie firm start-up i wreszcie internet w biznesie. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się przedstawiciele takich firm jak: Google, Onet.pl, Comarch, Grupa AdWeb czy Bank PKO.

Patroni medialni:

Partnerzy: