Studenci UJ wicemistrzami Europy Środkowej w programowaniu

W dniach 19-21 listopada 2010 odbyły się Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. W mistrzostwach wystartowało 69 drużyn z 31 uczelni z Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier.

Trzy drużyny z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ uplasowały się w pierwszej szóstce:

• 2 miejsce: Robert Obryk, Adam Polak, Maciej Wawro,
  • 5 miejsce: Wojciech Bukowicki, Kamil Kraszewski, Marek Wróbel,
  • 6 miejsce: Jonasz Pamuła, Filip Wójciak, Piotr Zieliński.

Trenerami zespołów UJ są prof. Paweł Idziak, mgr Lech Duraj i mgr Bartosz Walczak.

Pierwsze miejsce zajął zespół Uniwersytetu Warszawskiego. Drużyny z dwu pierwszych miejsc, tzn. z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego awansowały do World Finals of  the ACM International Collegiate Programming Contest. Te światowe finały odbędą się na przełomie lutego i marca 2011 w Sharm El Sheikh w Egipcie.

Zmagać się w nich będzie 100 drużyn wyłonionych spośród ponad 8000 zespołów reprezentujących ponad 1700 uniwersytetów z całego świata. Drużyny wyłaniane są w zawodach regionalnych, podobnych do Mistrzostw Europy Środkowej.

W roku 2006 studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali wicemistrzami świata w takich finałach, które odbyły się w San Antonio, Texas, USA.

Więcej o mistrzostwach można znaleźć na stronie http://acm.baylor.edu

Data opublikowania: 23.11.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki