Apel o wsparcie finansowe budowy pomnika polskich uczonych zamordowanych we Lwowie w 1941 r.

4 lipca 1941 roku na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie hitlerowcy zamordowali ponad dwudziestu polskich uczonych wraz z rodzinami oraz goszczącymi w ich domach przyjaciółmi.

W przyszłym roku przypada 70. rocznica tego bezprzykładnego aktu okrucieństwa, a z nią wiąże się szlachetna inicjatywa, by w miejscu kaźni znalazł się pomnik chroniący imiona i los zabitych przed zatarciem i zapomnieniem.

Apeluję do społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także do wszystkich ludzi dobrej woli o rozważenie możliwości wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia.Nawet symboliczny datek może być cegiełką naszego pomnika.

Prof. Karol Musioł
Rektor UJ

Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

Data opublikowania: 25.11.2010