Tramwajem na Kampus

W drodze przetargu wyłoniony został wykonawca nowej linii tramwajowej, która poprowadzi na Kampus. Mimo opadów śniegu 29 listopada br. rozpoczęto pierwsze prace, a całość inwestycji ma być zamknięta na jesieni 2012 roku, chociaż jak zapowiada Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu tramwaj powinien ruszyć wcześniej. Na całość inwestycji, która będzie kosztować 150 milionów złotych, składa się budowa 3,8 kilometrowego odcinka wyciszonego torowiska oddzielonego pasem zieleni w ciągu ulic Brożka, Kapelanka i Czerwone Maki wraz z pętlą kończącą linię i kompleksem parkingowym oraz przebudowa ciągu drogowego ulic Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego. Najszybciej ma zostać zakończona właśnie linia tramwajowa.

Wykonawcą projektu jest konsorcjum firm z grupą ZUE SA na czele. 53 miliony złotych dołoży Unia Europejska.

Data opublikowania: 01.12.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki