PopNauka, tajemnica zbrodni, ewolucja na plaży - 9 numer NIMB

Nauka i kultura popularna - niby daleko od siebie, a jednak w wielu przypadkach powiązane. Jak? Dlaczego? To temat numeru nowego NIMBa (nr 9).

Wydanie grudniowe (i kolejne) uzupełnione są hasłem:

OdkryjPrzestrzenieNowejNauki

- bo chcemy wspólnie z czytelnikami odkrywać, jaka jest nowoczesna nauka, i jak można w niej znaleźć miejsce dla siebie. Wydawcą czasopisma jest CITTRU.

Warto także zwrócić uwagę na nową atrakcyjną formę przeglądania numeru on-line.

W numerze m.in.:

POPNauka - od Einsteina, przez doświadczenie z Mentosami i Colą, po programy Discovery;

Kryminały i nauka. Wersja TV - czy współczesne seriale kryminalne (np. CSI Las Vegas), korzystające osiągnięć wiedzy mają naukowy sens. Czym jest społeczny syndrom CSI?

Ewolucja dzieje się na plaży - jak Theo Jansen odtwarza procesy ewolucji na holenderskiej plaży i czym są kinetyczne potwory?

Jak trafić w nowotwór? - autoimmunologiczne metody terapii, Salmonella walczy z nowotworami.

Akta personalne: prof. Joanna Bereta, koordynatorka badan nagrodzonych tytułem Polski Produkt Przyszłości odpowiada na pytania zwykłe, niezwykłe i bardzo dziwaczne;

Blog naukowca: jak i po co? - opisuje Natalia Hatalska - ekspert marketingu niestandardowego, której blog zdobył nagrodę "Blog Roku 2009";

Jak nie zostać promocyjnym lemingiem? Rady, porady i wskazówki dla myślących o własnym biznesie;

Aberracje i asocjacje - felietony (około)naukowe. Pisze dla nas m.in. Edyta Zielinska - redaktor The Scientist.

CITTRU w akcji - informacje, propozycje, rekomendacje i antyrekomendacje!

A na powitanie - Biologia skojarzeń. 10 genów, których nazwy odnoszą się do boksu, ekspresowych plemników lub innych (nieprzyrodniczych) określeń.

Więcej na stronie CITTRU

Data opublikowania: 19.12.2010