Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu Półfinał C

W dniach 13-16 stycznia Uniwersytet Jagielloński był organizatorem Półfinału Strefy C Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. W zawodach wzięło udział tylko 14 spośród 16 uprawnionych zespołów.

Mistrzostwa były rozgrywane na wysokim poziomie sportowym. Już pierwsze gry pokazały ogromną siłę sportową politechnik, zespołów z Lubelszczyzny i ubogi stan sportowy Małopolan.

Sensacją były słabe występy PWSZ Nowy Sącz i Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz niespodziewanie dobre Uniwersytetu Medycznego z Lublina i Politechniki Świętokrzyskiej. Potwierdziło się to w grach eliminacyjnych, do których awansowały, aż 4 zespoły reprezentujące Lublin. Już po pierwszych meczach decydujących o awansach do Finałów AMP, dalsze występy zapewniły sobie zdecydowanie najlepsze Politechnika Lubelska i Politechnika Rzeszowska, mające w składach zawodników z ligową przeszłością.  Czwórkę finalistów AMP Strefy C uzupełniły PWSZ Tarnów i Uniwersytet Przyrodniczy z Lublina. Politechnika Świętokrzyska zajęła 5 miejsce – w tym turnieju najgorsze – bo pierwsze niedające awansu.

Krakowskie zespoły zaprezentowały się bardzo słabo zajmując odległe miejsca. Jedynym usprawiedliwieniem takich wyników może być tylko wyjątkowo wysoki poziom sportowy reprezentowany przez uczestników.

Trzydniowe zawody rozgrywane były na gościnnych obiektach KS Bronowianka i Com-Com Zone. Cieszyły się umiarkowanym zainteresowaniem kibiców, za to bardzo dużym mediów, i to nie tylko tych lokalnych. Uczestnicy chwalili poziom organizacji i sędziowania.

Zawody te były pierwszymi tej rangi organizowanymi w tym roku w Krakowie. Poprzeczka organizacyjna została zawieszona bardzo wysoko.

Pozostaje wierzyć, że reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w przyszłym roku będzie uczestniczyć w takich wydarzeniach nie tylko w roli kibiców.

Ostateczna kolejność zawodów:

1. Politechnika Rzeszowska - awans do finałów AMP
2. Politechnika Lubelska - awans do finałów AMP
3. PWSZ Tarnów - awans do finałów AMP
4. Uniwersytet Przyrodniczy Lublin - awans do finałów AMP
5. Politechnika Świętokrzyska
6. AWF Kraków
7. UMCS Lublin
8. Uniwersytet Medyczny Lublin
9. Uniwersytet Rzeszowski
10. PWSZ Nowy Sącz
11. Krakowska Akademia