Nasze kliniki najlepsze w kraju

W opublikowanym przez tygodnik "Newsweek" rankingu klinik kardiochirurgicznych w kraju krakowskie kliniki zdobyły pierwsze miejsca. Za najlepszy ośrodek kardiochirurgiczny w kraju w zakresie leczenia dorosłych uznano Klinikę Kardiochirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii UJ CM kierowaną przez prof. Jerzego Sadowskiego. Z kolei najlepszym ośrodkiem w leczeniu dzieci została Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej Instytutu Pediatrii UJ CM kierowana przez prof. Janusza Skalskiego. Wśród kryteriów oceny, które zadecydowały o zdobyciu pierwszych miejsc przez nasze ośrodki były akredytacje, reputacja, całodobowe zabezpieczenie diagnostyczne, liczba poszczegónych zabiegów kardiochirurgicznych, zespoły interdyscyplinarne i czas oczekiwania na operacje.

Data opublikowania: 21.01.2011
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki