Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Młodzi naukowcy z UJ wsród laureatów konkursu miesięcznika „Forum Akademickie"

Odbywający się pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbary Kudryckiej, VI konkurs miesięcznika „Forum Akademickie" na artykuł popularnonaukowy pod hasłem "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach" został rozstrzygnięty.

Trzecie miejsce zajął dr Piotr Korcyl z Instytutu Fizyki UJ za pracę o supersymetrii pomiędzy cząstkami elementarnymi.

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali doktoranci: Jerzy Kotlinowski (Zakład Biotechnologii Medycznej) za pracę Jak poprawić funkcjonowanie naczyń krwionośnych w cukrzycy? oraz Piotr Skindzier (Instytut Fizyki) za pracę pokazującą, że dynamikę wielu galaktyk można wyjaśnić bez założenia dominującej roli ciemnej materii.

I nagrodę otrzymała Magdalena Krajewska, antropolog z UMK w Toruniu, za pracę o badaniach populacji Polski średniowiecznej i nowożytnej. II nagroda przypadła Dianie Krawczyk, diatomolog z Uniwersytetu Szczecińskiego, za pracę o przydatności okrzemek w rekonstrukcji zmian oceaniczno-klimatycznych.

Laureat III nagrody otrzyma m.in.: trzydniowe szkolenie "Zastosowania i techniki Data Mining" ufundowane przez firmę SAS oraz udział w kursie "Sieci neuronowe z wykorzystaniem programu STATISTICA Automatyczne Sieci Neuronowe" ufundowany przez firmę StatSoft Polska.

Nagrodzone i wyróżnione artykuły zostaną opublikowane w „Forum Akademickim".

Więcej na temat konkursu na stronach "Forum Akademickiego"

Data opublikowania: 25.01.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj