Wiedza o Holokauście i totalitaryzmach - nowa specjalność na kierunku europeistyka

Instytut Europeistyki i Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na studia II stopnia na kierunku europeistyka o nowej specjalności - Wiedza o Holokauście i totalitaryzmach.

Studia są ofertą skierowaną do absolwentów studiów licencjackich (I stopnia), którzy pragną kontynuować naukę w ramach studiów magisterskich (II stopnia), zainteresowanych: tematyką Holokaustu, funkcjonowaniem państw o totalitarnych reżimach (zwłaszcza III Rzeszy i faszystowskich Włoch), konsekwencjami uprzedzeń na tle wyznaniowym i etnicznym, analizą konfliktów etnicznych, politycznych, społecznych (w tym współczesnymi konfliktami międzynarodowymi), analizą ksenofobii, rasizmu i antysemityzmu w szerokiej perspektywie historycznej i porównawczej. Wszystko w bardzo atrakcyjnej oprawie zakładającej wykorzystanie środków audiowizualnych i multimedialnych. Oprócz przedmiotów kształcenia specjalnościowego w programie studiów znajdują się treści objęte kanonem studiów europeistycznych II stopnia. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy magistra europeistyki.

Warunki i tryb rekrutacji

Do podjęcia studiów upoważnione są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia dowolnych studiów wyższych (co najmniej licencjata). Podstawą ustalenia listy rankingowej kandydatów jest ostateczny wynik postępowania kwalifikacyjnego wyrażony liczbą z zakresu od 0 do 100 będący wynikiem testu z zakresu historii współczesnej, stosunków międzynarodowych i integracji europejskiej.

Limit przyjęć: maksymalnie 40 osób.

Więcej informacji na stronie www.holocaust.uj.edu.pl

Data opublikowania: 09.02.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka