Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Otwarte Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

Rodzinna atmosfera i duch sportowej rywalizacji towarzyszyły uczestnikom Otwartych Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w dniach 18-19 lutego 2011 r. na stoku Długa Polana koło Nowego Targu.

Piątkowy trening przeprowadzono na mocno oblodzonej trasie, która wymagała od uczestników dużej koncentracji i mocnego naciskania na krawędzie nart, to „przetarcie" zaowocowało podczas sobotnich zawodów.

Po odebraniu przez grupę ok. 100 zawodników numerów startowych, najpierw w kilkuosobowych grupach oglądano trasę (zjazd pługiem). O godzinie 11 pierwsi na trasę slalomu giganta pomknęli najmłodsi zawodnicy, a czasów uzyskiwanych przez „zimowych krasnali" nie powstydziłby się niejeden z dorosłych uczestników Mistrzostw. Wola walki i chęć uczestnictwa była tak duża, że zawodnicy wracali na trasę nawet po 50 metrowej wspinacze, aby wrócić na trasę zjazdu. O tym jak wielkie to wyzwanie wie ten kto miał „przyjemność" przespacerować się po stromym stoku w butach narciarskich.

W przerwie pomiędzy konkurencjami uczestnicy raczyli się smacznymi szaszłykami i ciepła herbatką, serwowaną przez panią Madzię w „gospodzie pod Stokiem".

Druga konkurencja - slalom rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, obsługa robiła wszystko, aby stok przygotowany był perfekcyjnie - z dużym uznaniem o przygotowanej trasie i warunkach na stoku wypowiadali się uczestnicy zawodów, którzy wyruszyli na trasę, w identycznej kolejności: najmłodsi, seniorzy, pracownicy i studenci.

Niektóre z przejazdów, były zachowawcze, zawodnicy mieli na uwadze to żeby zostać sklasyfikowanym w dwuboju narciarskim, musieli ukończyć przynajmniej po jednym przejeździe w slalomie gigancie i slalomie. Wielu się to jednak nie udało.

Zawody zakończyły się dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem symbolicznych statuetek, medali i nagród rzeczowych.

W swoich kategoriach najlepsi okazali się:

  • - Sadowska Zuzanna - dziewczynki do lat 12
  • - Czaja Wadim - chłopcy do lat 12
  • - Wełpa Konrad – pracownicy mężczyźni do 45 lat
  • - Zyznawska Joanna – pracownicy kobiety do 45 lat
  • - Gasiński Adam – pracownicy mężczyźni powyżej 45 lat
  • - Raźny Irena – pracownicy kobiety powyżej 45 lat
  • - Bednarek Maria – studentki
  • - Markiewicz Michał – studenci.
Data opublikowania: 23.02.2011
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki

Widok zawartości stron Widok zawartości stron