MOTS - Nowy projekt Fundacji dla UJ

Ruszył nowy projekt Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego pod nazwą "Małopolski Ośrodek Trzeciego Sektora".

MOTS jest projektem szkoleniowo-doradczym skierowanym do pracowników, wolontariuszy organizacji pozarządowych z siedzibą na terenie województwa małopolskiego i osób chcących założyć organizację NGO na terenie województwa małopolskiego. Celem projektu jest wzmocnienie potencjału i poprawa profesjonalizacji działań w małopolskich organizacjach pozarządowych poprzez udzielenie im wparcia szkoleniowo-doradczego oraz infrastrukturalnego.

Fundacja zaprasza na bezpłatne szkolenia organizowane przez MOTS!

Uczestnikiem w projekcie Małopolskiego Ośrodka Trzeciego Sektora może zostać tylko osoba, która spełnia następujące kryteria formalne:

• - pracownik/członek/wolontariusz organizacji pozarządowej mającej siedzibę na terenie województwa małopolskiego;
  • - wolontariusz współpracujący z daną organizacją pozarządową mająca siedzibę na terenie województwa małopolskiego;
  • - osoba chcąca założyć organizację pozarządową i poszukująca w tym zakresie porady prawnej, może skorzystać tylko z doradztwa

Dodatkowo premiowane będą osoby (członkowie/wolontariusze z organizacji NGO) nieaktywne zawodowo w tym osoby uczące się lub kształcące!

Co należy zrobić aby wziąć udział w projekcie?
Aby wziąć udział w projekcie Małopolskiego Ośrodka Trzeciego Sektora należy wypełnić i przesłać do organizatora formularz zgłoszeniowy NGO i delegowanego BO oraz wymaganą dokumentację dostępną na stronie www projektu oraz w biurze Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szkolenia i doradztwo w Małopolskim Ośrodku Trzeciego Sektora odbywają się w Krakowie w miesiącach od lutego 2011 do grudnia 2012 roku. Dodatkowo planowana jest organizacja szkoleń wyjazdowych na terenie powiatów: myślenickim (marzec 2011), gorlickim (maj 2011), proszowickim (wrzesień 2011), miechowskim (listopad 2011), a w roku 2012 na terenie powiatu: tatrzańskiego( marzec), dąbrowskiego (maj), limanowskiego (wrzesień), brzeskiego (listopad).
Dla uczestników Małopolskiego Ośrodka Trzeciego Sektora organizatorzy przygotowali szkolenia składające się z trzech głównych obszarów:

• Zarządzanie NGO:
    • zarządzanie finansami,
    • zarządzanie zasobami ludzkimi
    • zarządzanie projektami,
    • planowanie strategiczne
  • Pozyskiwanie funduszy na działalność NGO
  • Pozyskiwanie nowych członków i wolontariuszy oraz aktywizowanie swoich członków i wolontariuszy

Z wyżej wymienionych obszarów tematycznych ułożono bloki szkoleniowe. Każdy uczestnik weźmie udział w 3 szkoleniach (łącznie 32h szkoleniowe). Zajęcia będą odbywać się w grupach liczących maksymalnie 15 osób, dzięki czemu warsztaty będą bardziej efektywne dla uczestników.

Dodatkowo każdy uczestnik będzie korzystał z indywidualnego doradztwa (4h dla każdego uczestnika projektu).

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt jest realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Program zajęć został opracowany na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego wśród pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych oraz w odpowiedzi na pytania ankiety ewaluacyjnej przeprowadzonej wśród uczestników I i II edycji Akademii Trzeciego Sektora. Zaproponowane przez nas tematy szkoleń pokrywają się z wynikami badań.

Wszelkie informacje można uzyskać na stronie: www.mots.org.pl

Data opublikowania: 02.03.2011
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki