Spotkanie członków parlamentów Litwy i Polski z władzami Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ

W święto niepodległości Republiki Litewskiej, 16 lutego 2011 roku, w dziekanacie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ odbyło się spotkanie członków parlamentów Litwy i Polski z dziekanem wydziału prof. Bogdanem Szlachtą i dr Katarzyną Korzeniewską-Wołek, dyrektorką Centrum Studiów Litewskich działającego na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

W spotkaniu wzięli udział ze strony litewskiej m.in.: dyrektor biura Komitetu Administracji Państwowej i Samorządów Sejmu Republiki Litewskiej Bronius Kleponis oraz przewodniczący tegoż Komitetu poseł Vytautas Kurpuvesas.

Stronę polską reprezentowali m.in.: przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej w Sejmie RP poseł Bronisław Dutka (PSL) oraz członek Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej w Sejmie RP posłanka Anna Paluch (PiS).

Centrum Studiów Litewskich - samodzielna jednostka organizacyjna Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ powołana 1 czerwca 2010 r. Zadaniem Centrum jest organizowanie i prowadzenie badań naukowych oraz prowadzenie działalności dydaktycznej dotyczącej Litwy dawnej i współczesnej.

Data opublikowania: 07.03.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka