Program stypendialny Niemieckiego Bundestagu 2012

Ogłoszono kolejną edycję programu stypendialnego Niemieckiego Bundestagu realizowanego we współpracy z uniwersytetami berlińskimi. Stypendium jest niepowtarzalną okazją do zapoznania się z wewnętrznymi mechanizmami działania niemieckiej polityki.

Niemiecki Bundestag realizuje projekt stypendialny od 1986 roku. To co 25 lat temu zainicjował program dla 20 młodych Amerykanów przerodziło się w program kształceniowy dla młodzieży z 28 krajów. Polska przystąpiła do programu w roku 1990.

Stypendium skierowane jest do młodych absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych polityką, których kwalifikacje i osobowość predestynują do objęcia ważnych funkcji w ich kraju. Odbywając 15-tygodniowy staż w biurze jednego z deputowanych do Bundestagu poznają oni niemiecki system parlamentarny i procesy podejmowania decyzji politycznych oraz zbierają doświadczenia z zakresu pracy parlamentarnej. Program stypendium uzupełniają seminaria i wykłady berlińskich uniwersytetów oraz fundacji politycznych.

Stypendium obejmuje okres od 1 marca do 31 lipca 2012 r.

Więcej informacji na stronie www.bundestag.de/ips

Szczegółowe pytania proszę kierować do Ambasady Niemiec (wydział prasowy, Lidia Łukasik)

Termin składania podań upływa 30 czerwca 2011 roku.

Data opublikowania: 07.03.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka