Uniwersytecka Liga Sportowa - Koszykówka

W kwietniowy weekend 9 i 10 kwietnia studenci i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny stanęli wszrankach Uniwersyteckiej Ligi Sportowej. Tym razem królowała koszykówka. 7 zespołów męskich z 6 wydziałów (dwie ekipy zgłosiła chemia) i 2 żeńskie współtworzyły wspaniały festiwal sportowy, który gościł w hali Studium WFiS UJ.

Przez dwa dni kibice obserwowali wspaniałe wsady, dramatyczne zwroty akcji i emocjonujące końcówki kwart, połów i meczów. Obok emocji i adrenaliny był czas i miejsce na sportową postawę fair play – faule tylko taktyczne, zaś przeciwnicy grającego w osłabieniu W. Prawa i Administracji sami zdejmowali z boiska jednego zawodnika. WPiA będący faworytem rozgrywek zagrał mocno osłabiony, bowiem do uniwersyteckiej reprezentacji, która w tym samym czasie wywalczyła awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski oddał najlepszych zawodników.

W rywalizacji koszykarek Wydziału Chemii i Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej rozegrano dwa mecze - oba spotkania wygrały chemiczki.

Mecze ULS stały na różnym poziomie, jednak finałowe na bardzo wysokim jak na rozgrywki studenckie.

Dwudniowe zawody zakończyły się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, pucharów dla zwycięskich zespołów i nagród rzeczowych oraz piłek koszykarskich dla każdego z uczestniczących zespołów.

Klasyfikacja mężczyzn

1. Wydział Matematyki i Informatyki
  2. Wydział Historyczny
  3. Wydział Prawa i Administracji
  4. Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
  5. Wydział Chemii I
  6. Wydział Chemii II
  7. Wydział Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie Biura Sportu.

Już 16 i 17 kwietnia ostatni akord ULS 2011 – siatkówka!

Areną zmagań ponownie będą obiekty SWFiS UJ.

Data opublikowania: 13.04.2011
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki