Pierwszy numer magazynu "Spectrum"

12 grudnia 2011 r. ukazał się pierwszy numer magazynu "Spectrum" – nowego kwartalnika intelektualnego tworzonego przez studentów z Krakowa. Pismo ma wypełniać lukę pomiędzy tytułami naukowymi a popularną prasą akademicką. Jest jednocześnie pierwszym w Polsce pismem intelektualnym, które jest całkowicie darmowe.

Magazyn Spectrum jest częścią szerszego projektu tworzonego przez Forum Obywatelskie Uniwersytetu Jagiellońskiego – organizację będącą platformą dialogu między studentami. Pierwszy numer w wersji papierowej dostępny jest wyłącznie na terenie Krakowa, lecz redakcja niebawem rozpocznie dystrybucję także w innych miastach w całej Polsce. Już teraz można się natomiast zapoznać z nowym tytułem, pobierając darmowy PDF ze strony www.magazynspectrum.pl.

Pismo składa się z sześciu działów, poruszających problemy z zakresu polityki, gospodarki, socjologii, kultury czy prawa. Autorzy piszą o istotnych problemach, traktując bieżące wydarzenia jako pretekst do szerszej refleksji. W pierwszym numerze poruszone są m. in. zagadnienia sytuacji polskiej prawicy, pracy dziennikarzy na wschodzie, teatru jako przedsiębiorstwa czy nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

Data opublikowania: 12.12.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka