Odznaczenia dla kobiet nauki polskiej

W związku z kończącym się Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie, prezydent Bronisław Komorowski uczestniczył 14 grudnia 2011 r. w specjalnej uroczystości poświęconej Noblistce. Podczas spotkania Prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe wybitnym kobietom nauki polskiej. Odznaczone panie dostały również pamiątkowe albumy o Marii Skłodowskiej-Curie oraz okolicznościowe banknoty wyemitowane w tym roku przez Narodowy Bank Polski.

Z Uniwersytetu Jagiellońskiego prezydent Bronisław Komorowski odznaczył:

• Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski prof. Marię Nowakowską z Wydziału Chemii,
  • Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski prof. Barbarę Bilińską z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi,
  • Złotym Krzyżem Zasługi dr hab. Joannę Cichy z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.
Data opublikowania: 19.12.2011
Osoba publikująca: Kinga Mieszaniec