Absolwentki UJ wyróżnione w konkursie historycznym Instytutu Pamięci Narodowej

Konkurs Instytutu Pamięci Narodowej i Instytutu Historii PAN na Najlepszy Debiut Historyczny Roku im. Władysława Pobóg-Malinowskiego organizowany jest od 2007 roku. Zapraszani do udziału w nim są autorzy niepublikowanych, obronionych w minionym roku prac magisterskich i doktorskich z zakresu historii Polski i Polaków w XX wieku. W tegorocznej edycji wielki sukces odniosła Malwina Garyga, absolwenkta Uniwersytetu Jagiellońskiego, która za pracę "Komitet Krakowski PZPR 1982–1990. Struktura. Obsada Personalna. Działalność" otrzymała jedną z dwóch równorzędnych nagród II w kategorii prac magisterskich. Dodatkowo komisja przyznała cztery wyróżnienia. W gronie wyróżnionych znalazła się kolejna absolwentka Uczelni - Joanna Maria Sarnecka za pracę "Stanisław Pietraszko – zapomniany w sprawie zabójstwa Stanisława Pyjasa".

Zwycięzców tegorocznej edycji wyłoniła komisja, w składzie której zasiedli wybitni historycy, zajmujący się najnowszymi dziejami Polski: prof. Andrzej Paczkowski (przewodniczący), prof. Andrzej Chojnowski, prof. Tomasz Szarota, doc. dr hab. Marek Kornat, prof. dr hab. Włodzimierz Mędrzecki, prof. dr hab. Antoni Dudek (UJ) oraz dr Władysław Bułhak.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 lutego w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Data opublikowania: 09.02.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały