Uniwersytet Jagielloński ma dwóch nowych profesorów

Uroczystość odbyła się wczoraj w Pałacu Prezydenckim. Nominacje profesorskie z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymali dr. hab. Wiesław Płaczek i Fryderyk Zoll, na co dzień pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Profesor to pewien sztandar, na który wszyscy patrzą jak na wzorzec. To postać, która wyznacza kierunki i wpływa na kształtowanie postaw – powiedział prezydent Komorowski.

Wśród nominowanych profesorów są przedstawiciele nauk fizycznych, prawnych, technicznych, medycznych, biologicznych, chemicznych, rolniczych, nauk o ziemi, ekonomicznych i matematycznych.

Prof. Wiesław Płaczek jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Zastosowań Metod Obliczeniowych Instytutu Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Prof. Fryderyk Zoll pracuje w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest synem Andrzeja Zolla, byłego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Data opublikowania: 16.02.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały